Elektromobilita najde efektivní využití v logistice poslední míle, a to především v městské zástavbě. Nejistá budoucnost fosilních paliv, od kterých se PPL CZ postupně odklání, navíc nahrává do karet ekologičtějším variantám. Proto bude společnost postupně přecházet na alternativní zdroje energie, které jsou dlouhodobě udržitelné.


Doručovací společnost má zatím 34 plně elektrických vozidel a zároveň testuje jeden elektrický tahač. Postupný přechod na elektromobilitu rozděluje do 3 částí – výstavba infrastruktury, investice do vozového parku a plánování tras, které jsou pro elektromobily nejvhodnější. Elektrické dodávky společnosti ujedou v průměru 80 kilometrů denně.


PPL CZ má zatím na svých depech 50 dobíjecích stanic, všechny od společnosti ChargeUp. Do konce roku plánuje mít celkem 150 dobíječek. Firma využívá také software ChargeUp CPO na řízení a správu dobíjecí infrastruktury, který jí poskytuje komplexní dohled nad dobíječkami a statistiky o dobíjení. „Bez softwaru si to nedokážu vůbec představit,‟ říká David Voznička.


A jaká je budoucnost udržitelnosti v PPL CZ? Všechny nové budovy, které dnes společnost staví, mají speciální uhlíkově neutrální design. Disponují například softwarem na chytré řízení, jako je automatické sklápění žaluzií v době potřeby. Kromě toho na budovy společnost plánuje v následujících letech nainstalovat fotovoltaické elektrárny. A pozadu nezůstane ani vozový park. PPL CZ chce mít do roku 2030 60 % flotily bezemisní, v roce 2050 už to bude 100 %.

Epizodu podcastu si poslechněte na platformách: YouTube, Apple Podcasts, Google Podcasts anebo Spotify.

Mohlo by vás zajímat

Dodávka PPL

26. 6. 2024| Novinky

Palivový příplatek

Pro měsíc červenec 2024 je palivový příplatek 11,5 %.