PPL podává pomocnou ruku

V PPL se dlouhodobě aktivně zapojujeme do projektů pomoci dětem a jejich rodinám, spolupracujeme s neziskovými organizacemi a nadačními fondy
a zajišťujeme pro humanitární účely to, co umíme nejlépe – doručování zásilek prostřednictvím dodávkové a kamionové přepravy.
Pomoc druhým je součástí naší společné DNA a v souladu s naším záměrem „Spojujeme lidi – zlepšujeme životy“ pomáháme tam, kde je to nejvíce potřeba
 
article image

Pomáháme dětem

Nadace Terezy Maxové dětem
Jsme hrdým partnerem projektu Teribear Hýbe Prahou a společně s našimi zaměstnanci se ho aktivně účastníme. V roce 2022 jsme podpořili děti z dětských domovů Staňkov a Most a zajistili jim startovné na této akci. V rámci spolupráce s Nadací podporujeme maminky s dětmi z azylových domů a pomáháme zneužívaným a týraným dětem v rámci projektu CESTA Z PEKLA.

Dejme dětem šanci
Rozvážíme radost dětem a mladým lidem z dětských domovů, kterým nezisková organizace Dejme dětem šanci pomáhá najít cestu k samostatnosti. Pravidelně poskytujeme zvýhodněné ceny na zasílání balíčků do spolupracujících dětských domovů.

Spolek Otevřená budoucnost - To dáš!
V rámci spolupráce se spolkem Otevřená budoucnost se podílíme na projektu To dáš!, který pomáhá hledat zaměstnání mladým lidem vyrůstajícím mimo svoji biologickou rodinu. Čtěte více

Cyklosbírka PPL
Pravidelně organizujeme s našimi zaměstnanci také sbírky pomoci. V roce 2022 to byla cyklosbírka - zaměstnanci nosili na svá depa kola, koloběžky, odrážedla a další cyklovybavení, které jsme posléze věnovali dětem a jejich rodičům z azylových domů po celé ČR. 

article image

Pomáháme i jinde

Pomoc Ukrajině
V souvislosti s konfliktem na Ukrajině jsme ve spolupráci s našimi dopravci zajišťovali převoz hmotné pomoci, zdravotnického a obalového materiálu tam, kde to bylo nejvíce potřeba – do uprchlických táborů, azylových center a center pomoci. Spolupracovali jsme s Nadací Terezy Maxové, Nadačním fondem Veroniky Kašákové, charitativními organizacemi Šatník a Dvůr Kobylisy, Arcidiecézní charitou Olomouc.

Ve spolupráci s Nadací PPF, The Kellner Family Foundation a MŠMT jsme se zapojili do projektu Učebnice pro Ukrajinu. Zajistili jsme bezplatné doručení přes 17 000 zásilek učebnic pro děti i dospělé.

Nadační fond Vita et Futura
Podpořili jsme fond Vita et Futura věnující se péči o ženy s rakovinou prsu, pod záštitou centra mamologie ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze.

Konto bariéry
Ve spolupráci s našimi zaměstnanci jsme v rámci projektu Do práce na kole najezdili a naběhali přes 13 000 km a finančně jsme podpořili Konto bariéry, projekt Bionická ruka pro malého Ondru.

article image

Pomáháme zaměstnancům

Prostřednictvím zaměstnaneckých sbírek, Donio a skrze nadační fond skupiny DHL We Help Each Other (WHEO) pomáháme našim kolegům, kteří se ocitli v těžké životní situaci kvůli živelným pohromám, válečným konfliktům a dalším vnějším okolnostem.

Kromě finanční a materiální pomoci organizujeme pro naše zaměstnance také pomoc psychoterapeutickou a psychologickou a pomáháme jim vyrovnat se tak s důsledky jejich těžké životní situace. Podporujeme je také v jejich dobrovolnických aktivitách.

article image

Vzděláváme

Zaměřujeme se na podporu vzdělávání našich budoucích generací. Spolupracujeme se středními a vysokými školami po celé České republice na studentských praxích, účastníme se přednášek a poskytujeme studentům odbornou asistenci při zpracování bakalářských i diplomových prací.

Organizujeme exkurze v našich provozech a umožňujeme tak studentům nahlédnout pod pokličku světa logistiky. Naši zaměstnanci se aktivně účastní nejrůznějších vzdělávacích aktivit také v rámci základních škol.

Na našich depech pořádáme dny otevřených dveří pro veřejnost s bohatým programem a komentovanými prohlídkami.

Zařazujeme také mobilní dopravní hřiště pro děti, kde si nejmenší návštěvníci můžou naživo vyzkoušet pravidla silničního provozu. 

article image

Slovo Petra Horáka, generálního ředitele PPL CZ

„Společně s našimi zaměstnanci a spolupracovníky se zapojujeme tam, kde je to nejvíce potřeba, a pomáháme tím, co umíme nejlépe – dodávkovou a kamionovou přepravou zásilek. Ať už se jednalo o covid, tornádo, válku na Ukrajině, podporu dětských domovů – vždy podáváme pomocnou ruku. Jsem nesmírně hrdý na všechny kolegyně a kolegy za to, s jakým zápalem a nadšením pomáhají měnit Českou republiku a celý svět k lepšímu. Záleží nám na naší zemi, našich lidech a naší budoucnosti. Jsme vášniví balíkáři a pomáháme srdcem – již 29 let.“

Spolupracujeme s těmito neziskovými organizacemi:

Van Parcel

Neváhejte nás kontaktovat - kde to půjde, rádi pomůžeme.      pomoc@ppl.cz