K dispozici bude bezmála 220 tisíc kusů učebních materiálů a bezplatně si je mohou objednat přes portál UcebniceProUkrajinu.cz všechny školy a vzdělávací instituce, které o ně budou mít zájem, stejně tak i jednotlivci. Dostupné budou učebnice pro 1. a 2. stupeň základních škol, pro střední školy, didaktické materiály pro učitele, učebnice češtiny pro dospělé a ilustrovaný česko-ukrajinský slovník.

Učebnice pro Ukrajinu financuje skupina PPF s cílem pomoci při vzdělávání a začlenění ukrajinských dětí do českých škol. Díky zapojení dalších partnerů negeneruje projekt žádné realizační náklady a všechny prostředky tak mohou být využity na nákup vzdělávacích materiálů. 

V PPL dlouhodobě podporujeme v rámci našich dobročinných aktivit děti a mládež, tedy naši budoucí generaci. Nyní se v České republice nacházejí i děti, které sem dovedla momentální situace na Ukrajině, a ty neméně potřebují podporu a pocit bezpečí. Proto jsme ani na vteřinu neváhali a připojili se k projektu Učebnice pro Ukrajinu, který dává zejména dětem možnost naučit se rychleji česky, integrovat se a lépe tak překonat toto nelehké období,“ zmínil konkrétní důvody zapojení společnosti PPL její generální ředitel Petr Horák. 

Horák dále doplňuje, že PPL také zajišťuje humanitární pomoc v podobě dodávkové a kamionové přepravy, hmotnou pomoc pro azylová centra, dodává kartony a obalový materiál do distribučních míst nadací a spustila také akci Balík pro tebe za 1 Kč, aby mohli dobrovolníci posílat pomoc tam, kde je to zrovna třeba. Balík pro tebe lze odeslat za 1 Kč po zadání kódu POMAHAME na www.ppl.cz/v-ppl-pomahame. „Nezapomínáme ale ani na ostatní, kteří potřebují pomoc a nadále podporujeme vzdělávání, sport, děti a mládež a podnikáme významné kroky k uhlíkové neutralitě, resp. bezemisnímu provozu,“ podtrhuje Horák. „Nezanedbatelnou roli ve všech těchto aktivitách mají naši zaměstnanci, kteří i přes jejich pracovní vytížení věnují svůj čas dobrovolnické činnosti.“  

Všechny učebnice a slovníky budou vytištěny a distribuovány ještě před začátkem školního roku 2022/2023. Některé materiály jsou k dodání okamžitě po objednání na webu projektu a další pak postupně během prázdnin. 


Všechny podrobnosti a důležité informace o projektu a všech zapojených partnerech najdete na webu www.UcebniceProUkrajinu.cz.
 

Mohlo by vás zajímat

GPTW a TOP EMPLOYER

3. 2. 2023| Novinky

PPL CZ je Top zaměstnavatelem i skvělým místem pro práci

Podruhé v řadě PPL obhájila mezinárodní certifikace Top Employer 2023 i Great Place To Work.