Módní přehlídka proběhla virtuální formou a nezanechala po sobě tak jediný kus odpadu. PPL tím poukazuje nejen na své vlastní cíle v oblasti udržitelnosti, ale i na jeden z klíčových trendů, který otevírá nové udržitelné možnosti oděvního průmyslu.

Předního přepravce zásilek PPL si s módou spojí jen málokdo. Přesto firma odhalila svoji vůbec první fashion kolekci. Stalo se tak při příležitosti otevření nového centrální překladiště nedaleko Hradce Králové, které je zásadním milníkem v naplňování dlouhodobé strategie udržitelnosti. V souladu s tím tak módní přehlídka nových oděvů proběhla zcela virtuálně – tak, aby po ní nezbyl jediný kus odpadu. „Pro hosty jsme připravili doprovodný program, který podtrhuje udržitelnost, svět e-commerce, digitalizaci a pohled do budoucnosti,“ přibližuje myšlenku za ojedinělým krokem Petr Horák, CEO PPL CZ.


 

Udržitelnost je v módě

Digitální technologie představují zásadní příležitost pro trend udržitelnosti oděvního průmyslu. Rozšířená realita totiž umožňuje například navrhovat nové kousky, aniž by bylo potřeba připravovat fyzické zkušební modely. Právě to si mohli hosté zahajovací akce vyzkoušet v praxi. 

Udržitelnost a technologie jsou klíčová slova, kterými se obě strany prezentují, a proto vznikla první digitální módní přehlídka v České republice, která představila kolekci inspirovanou workwearem a samotnými řidiči jako hrdiny celého příběhu. Novou kolekci si hosté prohlédli ve futuristických virtuálních prostředích, která zachycovala netradičně pojatý catwalk propojující svět e-commerce a doručování zásilek. Balík až ke svému majiteli prošel se šťastným koncem i přes nástrahy imaginárních světů,“ popsala svou tvorbu pro PPL Katarína Mydliarová. 

 

Přenesení do reality

Extravagantní virtuální modely byly na závěr přeneseny do volnočasové limitované kolekce pro pracovníky PPL. Aby si hosté mohli ověřit, že oděvy ve virtuální realitě odpovídají té skutečné, vybrané kousky byly na místě dostupné i ve své finální fyzické podobě. Některé doplňky z kolekce si nyní může vyzkoušet také široká veřejnost, a to s využitím AR filtrů na Instagramu.

Jsme hrdí, že jsme se mohli propojit se studiem Metarials mladé návrhářky Kataríny Mydliarové, která dokázala do našeho balíkového království vnést novou energii a ukázat náš svět zásilek v úplně nové dimenzi,“ říká Horák. Limitovaná kolekce klade důraz na pohodlí a výdrž. Zároveň je celá vyrobena lokálně a z udržitelných materiálů. 


 


Nové překladiště šetří čas i energie

Udržitelná módní přehlídka se při otevírání nového překladiště neodehrála náhodou. „Nové centrum naplňuje naši zelenou strategii v oblasti dopadů na životní prostředí a udržitelnost. Navíc zkrácením cestovních vzdáleností mezi našimi distribučními centry a zákazníky také účinně snižujeme emise CO2,“ říká provozní ředitel PPL CZ David Voznička. Logistický HUB se rozkládá na ploše 46 000 m2 a díky pokročilé automatizaci dokáže denně vytřídit až 500 000 balíků procházejících vnitrostátní i mezinárodní přepravou. Udržitelná řešení pak zahrnuje i budova samotná – vybavena je například zásobníky na dešťovou vodu nebo přípravou pro instalaci solárních panelů.

Nové překladiště se nachází strategicky přímo u sjezdu z dálnice D11 poblíž Hradce Králové. Slavnostního otevření se za město Hradec Králové zúčastnila i jeho primátorka, Mgr. et Mgr. Pavlína Springerová, Ph.D. Umístění mimo obydlenou oblast zajišťuje, že zvýšený provoz v jeho okolí nebude nijak dopadat na kvalitu života rezidentů. Blízkost dvou velkých měst ale zajišťuje, že pro pracovníky místo bude dobře dostupné. 


 


 

Mohlo by vás zajímat

PPL rozšiřuje síť ekologických PPL Parcelboxů i zelenou flotilu

23. 5. 2024| Napsali o nás

Dopravní noviny: PPL rozšiřuje síť ekologických PPL Parcelboxů i zelenou flotilu

Přední český přepravce PPL se zaměřuje nejen na zdokonalování svých služeb, které mu umožňují doručovat každý den až půl milionu balíků. Firma také klade velký důraz na ochranu životního prostředí a udržitelnost.