Předvánoční sezóna se rozbíhá na plné obrátky, proto vám přinášíme přehled důležitých termínů a informací pro toto období:

O státním svátku 17.11.2023 jsme bez provozu, nefunguje ani zákaznické centrum.

Black Friday letos připadá na pátek 24.11.2023. Podívejte se, z jakých e-shopů můžete nakupovat s dopravou od PPL zdarma.

Vánoce trávíme v kruhu rodinném, proto jsme v období 24.–26.12.2023 bez provozu.

Mezi svátky (27.–29.12.2023) funguje rozvoz i svoz zásilek i naše zákaznické centrum.

Příchod nového roku slavíme se svými blízkými, proto jsme 31.12. – 1.1.2024 bez provozu.

Od úterý 2.1.2024 jsme tu opět pro vás, v plné síle a za běžného provozu (svoz i rozvoz zásilek i zákaznické centrum).


Doručujeme krásné a pohodové Vánoce

V PPL doručujeme do 22. prosince včetně. Doručení bude záviset na tom, jestli stihne e-shop balík expedovat. Pokud to bude ve čtvrtek 21. prosince, přes 98 % takových zásilek v pátek 22. prosince doručíme na adresu nebo do výdejního místa či boxu. 

Samozřejmě platí, že je lepší objednat co nejdříve a nenechávat nákupy na poslední chvíli. Vyzvednutí vám usnadní i přes 6000 výdejních míst PPL, která jsou pro vás otevřena dle otevírací doby, z boxů můžete vyzvedávat dokonce 24/7.

Než si naplánujete cestu do PPL Parcelshopu, který je vám blízký, nezapomeňte si zkontrolovat jeho vánoční otevírací dobu. Aktuální informace najdete třeba v mapě výdejních míst v mobilní aplikaci mojePPL.


Obdarujte své blízké na dálku

Nezvládnete letos návštěvu svých nejbližších před Vánoci, ale chcete, aby si dárky rozbalili na Štědrý den pod stromečkem? Pošlete jim je pohodlně s naší službou Balík pro tebe, a to už od 65 Kč. Dárek stačí zabalit, objednat doručení a předat řidičovi nebo odnést na jedno z 6000 výdejních a podacích míst PPL. Ještě pohodlněji objednáte dopravu přes mobilní aplikaci mojePPL.


Informace pro e-shopy

Co udělat pro to, aby objednávky stihly dorazit vašim zákazníkům pod vánoční stromeček? Nejdůležitější je termín podání. Pokud podáte balíky ve čtvrtek 21. prosince, přes 98 % takových zásilek v pátek 22. prosince doručíme na adresu nebo do výdejního místa či boxu.

Pokud podáváte balíky na výdejních a podacích místech PPL, nezapomeňte průběžně kontrolovat jejich sváteční otevírací dobu. Je možné, že se bude v předvánočním období lišit od té standardní.


S námi máte Vánoce pod kontrolou

Na sezonu 2023 jsme připraveni. K jejímu úspěšnému zvládnutí přispívá i naše síť čítající celkem 29 bodů, kterou jsme rozšířili o další překladiště, nově otevřená depa napříč republikou i navýšená kapacita sezonních zaměstnanců. Zvýšili jsme tak naše přepravní kapacity až na 500 000 zásilek denně. „Ježíškům“ letos usnadní vyzvedávaní balíků i naše mobilní aplikace mojePPL a rozšířená síť výdejních míst.

Mohlo by vás zajímat

PPL rozšiřuje síť ekologických PPL Parcelboxů i zelenou flotilu

23. 5. 2024| Napsali o nás

Dopravní noviny: PPL rozšiřuje síť ekologických PPL Parcelboxů i zelenou flotilu

Přední český přepravce PPL se zaměřuje nejen na zdokonalování svých služeb, které mu umožňují doručovat každý den až půl milionu balíků. Firma také klade velký důraz na ochranu životního prostředí a udržitelnost.