Strategicky situovaný objekt u dálnice D11 zajistí pro zákazníky PPL dostatečné kapacity a rychlejší napojení na přepravní síť PPL po celý rok i v hlavní sezoně. Stejně tak umožní zlepšit dosažitelnost a napojení na evropskou síť DHL a další zahraniční trhy.

Výhodná poloha překladiště s dobrým přístupem k infrastruktuře a dopravnímu napojení na dálnici D11 je výhoda, která násobně zvyšuje kapacitu přepravní sítě PPL a pomáhá optimalizovat naše distribuční cesty,“ vysvětluje CEO PPL CZ Petr Horák s tím, že nové centrální překladiště, na rozdíl od regionálních provozů, zajišťuje efektivní propojení všech bodů sítě a doplňuje doposud jediné centrální překladiště u Prahy v Říčanech – Jažlovicích. „Kapacita stávajícího překladiště v Jažlovicích již dosáhla svého maxima 15.000 zásilek za hodinu denně a areál je z pohledu dopravní kapacity na svých limitech a bez možnosti budoucí expanze,“ komentuje Horák důvody zprovoznění nového překladiště. 

V novém logistickém centru se počítá s využitím plně automatické třídící linky, která v ostrém provozu navýší kapacitu PPL více než dvojnásobně. Nová technologie a umístění HUBu pomůže zrychlit třídění, zkrátit dobu přepravy, zvýšit komfort a rychlost doručení zásilek na adresu i efektivně třídit zásilky mířící do Parcelshopů a balíkových schránek Parcelboxů. Díky dostatečné kapacitě třídícího centra bude možné rozšířit druhou, odpolední vlnu doručování napříč republikou. „Vysoká míra automatizace a nekompromisně bezpečný provoz s prvotřídním sociálním zázemím pro personál zaručuje našim partnerům a zákazníkům trvale vysokou kvalitu a spolehlivost našich služeb. Se zkrácením cestovních vzdáleností mezi našimi distribučními centry a zákazníky také účinně snížíme emise CO2,“ hodnotí pozitivní aspekty nového centra provozní ředitel PPL David Voznička.

V prostoru depa se nachází 80 parkovacích stání pro osobní automobily a více jak 330 míst pro vnitřní parkování kontejnerů. Vysoká kapacita parkovacích ploch pro kamiony tak nezatíží okolní infrastrukturu. Nechybí ani samostatné zázemí pro řidiče vnitrostátních i mezinárodních kamionů přijíždějících se zásilkami na překladiště. Areál je situován mimo rezidentní zóny, v těsné blízkosti krajských měst Hradec Králové a Pardubice, což umožní jednoduchou dopravu a přímou dostupnost pro obsluhující personál.
 

Mohlo by vás zajímat

Dodávka PPL

20. 2. 2024| Novinky

Palivový příplatek

Pro měsíc březen 2024 je palivový příplatek 12,5 %.