CZCHOWSPC000646

O nás

  Název subjektu: PPL CZ s.r.o.
  Spisová zn.:C 105858 u rejstříkového soudu v Praze
  IČO: 25194798
  Sídlo: K Borovému 99, Jažlovice, 251 01, Říčany
  Den zápisu: 26.05.1999

 

 

   Představení společnosti

Společnost PPL CZ s.r.o. patří mezi nejvýznamnější přepravce zásilek na českém trhu.

Od svého založení se PPL specializovala na vnitrostátní balíkovou přepravu na firemní adresy. Portfolio přepravních služeb pak jako první rozšířila o balíkovou přepravu na soukromou adresu a vnitrostátní paletovou přepravu.

V současnosti zajišťuje v rámci ČR přepravu zásilek až do 3.000 kg.  

Spolupráce s partnerskou společností DHL umožnila také rozšíření služeb o přepravu balíků do Evropy.

 

 

Zůstáváme jedničkou

I letos jsme získali ocenění Nejdůvěryhodnější značka roku 2019 v kategorii Balíkové služby. V rozsáhlém celonárodním průzkumu hodnotilo přes 4 000 českých spotřebitelů, kterým značkám nejvíce důvěřují. V kategorii Balíkové služby byly hodnoceny následující firmy: PPL, DHL, Geis, DPD, GLS, Česká pošta, UPS, FedEx, TOPTRANS a Go! Na českém trhu se jedná se o naprosto unikátní a transparentní výzkum, který každoročně zpracovává agentura Nielsen pro společnost Atoz Marketing Services. Více o průzkumu na www.duveryhodneznacky.cz.

 


   Historie

Systém PPL – Professional Parcel Logistic - byl založen v roce 1995 jako 7 navzájem kooperujících nezávislých subjektů. Tyto společnosti se v roce 2004 sloučily a vznikla PPL CZ s.r.o. V březnu 2006 se PPL stala členem skupiny Deutsche Post DHL, jejíž součástí je i celosvětový poskytovatel logistických služeb DHL.


PPL ParcelShop

Síť nezávislých výdejních a podejních míst se stabilní pozicí na trhu a výbornou občanskou dostupností umožňuje příjem a výdej balíkových zásilek. Síť provozoven se neustále rozšiřuje po celé ČR. 


 

   Terminály

Distribuce zásilek byla původně zajišťována sedmi regionálními depy. S nárůstem počtu zásilek z původních několika desítek tisíc v roce 1995 až na současných několik milionů bylo nutné průběžně otevírat nové provozy a stávající depa přesouvat do nových vyhovujících prostor. V současné době PPL provozuje 13 regionálních dep pro balíkový provoz, centrální překladiště balíků a 10 regionálních dep pro paletový provoz.

 

 

Vozový park 

Svoz a distribuce balíkových zásilek jsou zajištěny vozidly dodávkového typu. Jejich počet vzrostl z původních 40 na cca 1 200 v dnešní době. Distribuci paletových zásilek zajišťuje cca 300 vozidel. V průběhu noci jsou zásilky mezi jednotlivými depy a centrálním překladištěm přepravovány kamiony, jejichž počet se pohybuje okolo 200.

 


Centrální překladiště

Veškeré balíkové zásilky jsou v noci tříděny na centrálním překladišti v Říčanech u Prahy, které bylo zprovozněno v roce 2013. Tento klíčový bod přepravy je vybaven nejmodernějším třídícím systémem od holandské společnosti Van Riet. Zásilky jsou automaticky tříděny na základě technologie čárového kódu.

 


Sledování zásilek

Každá zásilka je opatřena čárovým kódem a díky několika skenům v průběhu přepravy jsou zásilky pod neustálou kontrolou. Cestu zásilky lze sledovat pomocí systému Tracing and Tracking  na internetu a mobilním telefonu. Zákazníkům jsou zároveň posílány statistické výstupy se stavem jednotlivých zakázek včetně vyhodnocení kvality doručení.

 

 

 

Certifikát kvality

PPL je držitelem certifikátů kvality ISO 9001:2008 a 9001:2009. Potvrdila se tím kvalita poskytovaných služeb. Certifikát naleznete zde.

 

                

 

 

1921
Aktuální počet Parcelshopů
Harmonogram doručování