Aktualizace:

Přeprava zásilek do Velké Británie byla obnovena.  
Na základě dohody, která byla uzavřena mezi Velkou Británií a Evropskou unií v závěru minulého roku, je vyžadována celní deklarace u všech zásilek z Evropské unie do Velké Británie. Ujistěte se, že máte veškeré potřebné dokumenty
Ačkoli dohoda o vzájemném obchodu mezi EU a Spojeným královstvím odkazuje na „nulová cla, nenahrazuje tím potřebu celní deklarace. Uzavřená smlouva o vzájemném obchodu se vztahuje pouze na cla, která se ve většině případů neuplatní, ale zboží musí splňovat všechny nezbytné podmínky. O této skutečnosti a nezbytných podmínkách jsme již informovali hromadným e-mailem, případně se obraťte na svého obchodního zástupce. 


Vážení zákazníci,

rádi bychom vás informovali, že od pátku 15. ledna 2021 bude obnovena přeprava do Velké Británie.  

V případě, že máte připravené zásilky k přepravě, ujistěte se, že jste před jejich předáním odeslali veškeré potřebné celní doklady -  a to fakturu, exportní dispozice a Plnou moc k zastoupení v celním řízení.

Z důvodu úpravy provozního procesu a dodatečné administrativě bude prodloužen přepravní čas zásilek. 

O další aktuální situaci či novinkách vás budeme průběžně informovat.


Vážení zákazníci,

Vzhledem k aktuální situaci a vývoji pandemie pozastavuje DHL Express s okamžitou platností pozemní servis do Velké Británie a Severního Irska. 


Vážení zákazníci,


v důsledku Brexitu dojde k dočasnému omezení při doručování zásilek do Velké Británie. Poslední vnitro unijní pozemní zásilka z CZ do UK bude přijata do přepravy nejpozději dne 22. 12. 2020. Vyzvedávání zásilek bude obnoveno dle aktuálního vývoje situace nejdříve po 4. 1. 2021.
Až do odvolání bude od 1. 1. 2021 pozastavena přeprava zboží podléhajícího veterinárním a fytosanitárním kontrolám z členských států EU do UK a naopak.


Hlavním důvodem jsou kontroly, které budou nově vyžadovány pro ověření souladu s právními předpisy o krmivech a vedlejšími produkty živočišného původu.
 

Mohlo by vás zajímat

Dodávka PPL

23. 7. 2021 | Novinky

Palivový příplatek

Pro měsíc srpen 2021 je palivový příplatek 8,5 %.