1. Možnost podvodné situace

Podvodná situace začíná na slevových a bazarových portálech, kde zájemce o zboží (zákazník) píše prodávajícím se zájmem o zboží. Zájemce o zboží (zákazník) odpovídá v tomto smyslu: "zařídím si vyzvednutí přes kurýra PPL, který rovněž pošle peníze a vy (prodávající) jen musíte potvrdit přijetí peněz" a dále zasílá odkaz na podvodné stránky PPL, které odkazují na přijetí platby. Ve formuláři požadují např. datum narození, přihlášení do své banky a následně nasdílet číslo platební karty. S tímto postupem se nikdy ve společnosti PPL CZ s.r.o. nesetkáte

2. Možnost podvodné situace

Prodejci sdílí podvodné stránky PPL, které poměrně věrně kopírují web PPL. Tyto stránky nemají nic společného se společností PPL CZ s.r.o. a proto prosíme, abyste dbali zvýšené opatrnosti při vyhledávání našich služeb na internetu.

Příklad odkazu, který prodejci odesílají:

 Na této adrese se služby PPL nenachází a jedná se o podvod!

Jak se vyvarovat nebezpečí:

• Buďte pozorní – Detaily hrají hlavní roli. PPL od vás nikdy nechce peníze předem, pouze při placení dobírky, při osobním předání zásilky.

• Nesdílejte citlivé informace – Nikdy neposkytujte přihlašovací údaje ani jiné citlivé údaje třetím stranám, které nejsou prověřeny. 

• Vyhněte se podezřelým e-mailům či SMS – tyto e-maily neotevírejte a ihned vymažte. Mohou obsahovat virus.

• Ověřte si adresu URL - Na našich stránkách máte jasně popsanou adresu URL a vždy je součástí (ppl.cz

 

V e-mailové nebo SMS komunikaci NEZASÍLÁME:

• Výzvu příjemci k úhradě jakékoli částky před samotným doručením zásilky. Příjemce hradí pouze dobírkovou částku a to pouze s naším PPL řidičem.

• Bez vašeho vědomí neinformujeme, že jsme vám přesměrovali vaši zásilku (krom nezastihnutí na adrese a převoz na nejbližší výdejní místo) - změnu dispozic si nastavujete pouze sami. 

V případě nejasností či podezření z neobvyklého kontaktování, nás kontaktujte na náš e-mail info@ppl.cz

Váš tým PPL

Mohlo by vás zajímat

Dodávka PPL

20. 2. 2024| Novinky

Palivový příplatek

Pro měsíc březen 2024 je palivový příplatek 12,5 %.