Svým umístěním nové depo v Mošnově umožní hladké napojení logistické sítě PPL na Slovensko a Polsko, nabídne až 130 nových pracovních míst a podpoří udržitelnou strategii přepravní společnosti.

 

Přední přepravní společnost PPL CZ otevírá nové depo nedaleko Ostravy v Mošnově, které díky fungování moderní třídící linky o délce 543 metrů dokáže denně odbavit až na 15 tisíc balíků. Nové depo svým strategickým umístěním rozšíří přepravní infrastrukturu v Moravskoslezském kraji a umožní mezinárodního dosahu díky hladkému napojení logistické sítě PPL na Slovensko a Polsko. 


Nové depo je situováno v blízkosti důležitých dopravních tahů, což umožní snazší a rychlejší distribuci zásilek do širokého okolí, zajistí efektivnější využití dopravních koridorů, zkrácení přepravních tras a optimalizaci mezinárodní přepravy. Díky moderní třídící technologií bude PPL poskytovat rychlejší doručování a tím lépe pokrývat potřeby a poptávku po přepravních službách v této lokalitě. Depo v Mošnově svými dispozicemi a kapacitou technologie plně zapadá do naší strategie.“ uvádí Petr Horák, CEO PPL CZ.V novém depu o celkové rozloze areálu 19 000 m2 najde uplatnění na tři desítky nových pracovníků z přilehlého okolí, dalších sto v návazných činnostech v dopravě a ve skladech. O provoz v mošnovském depu se bude starat přes 60 dodávek. 


Vstříc udržitelnosti

Depo je navrženo s ohledem na energetickou účinnost a šetrnost k životnímu prostředí. Ve vnitřních i venkovní prostorech jsou instalována LED osvětlení se senzory denního světla, což nejen snižuje spotřebu energie, ale také minimalizuje uhlíkovou stopu PPL CZ. Samozřejmostí je u všech nově otevíraných dep i příprava na dobíjení elektromobilů, a to souběžně až pro 72 elektrododávek. Střecha budovy je připravena pro budoucí instalaci fotovoltaických panelů v roce 2024, díky kterým bude depo odebírat elektřinu z obnovitelných zdrojů a zásobovat energií naše další provozy. 


V rámci našeho závazku udržitelné strategie jsme jako další ekologický prvek zařadili zelenou střechu nad kancelářskou částí depa. Tato část střechy bude v příštím roce oseta, což přispěje k regulaci teploty, zlepší kvalitu ovzduší a sníží povrchový odtok dešťové vody. Nově otevřené depo tak nejen výrazně posílí naši přepravní síť, nabídne zákazníkům rychlejší a efektivnější doručování zásilek v Moravskoslezském kraji, zvýší úroveň poskytovaných služeb, ale také podpoří naše udržitelné cíle uhlíkové neutrality,“ dodává na závěr Petr Horák.


 

Mohlo by vás zajímat

Dodávka PPL

26. 6. 2024| Novinky

Palivový příplatek

Pro měsíc červenec 2024 je palivový příplatek 11,5 %.