Při otevření depa se PPL CZ zaměřila nejen na svou udržitelnou strategii, ale také na unikátní revitalizaci pozemku a okolní krajiny čerstvě otevřeného depa. 

Společnost PPL je opět o krok dál v přepravování zásilek. V listopadu slavnostně uvedlo do provozu zbrusu nové regionální depo v Kostelci nad Černými lesy. Nové depo o rozloze 19 000 m2 ve Středočeském kraji pomůže k zahuštění sítě a v kraji kapacitně doplní nedaleké centrální překladiště v Jažlovicích až o 15 tisíc zásilek denně. O ty se postará moderní třídící linka o celkové délce 543 metrů.

 


 

Depo v Kostelci je již čtvrtou velkou událostí v zahušťování naší sítě za poslední rok. Rozšiřováním infrastruktury se dostáváme významně blíže zákazníkům a spotřebitelům a posilujeme kvalitu a kapacitu naší sítě. Tím také upevňujeme pozici a význam PPL na trhu. Díky přepravní kapacitě jsme schopni zákazníkům doručovat špičkové služby v nejlepším čase. Jsme připraveni integrovat nové depo v Kostelci do naší sítě tak, aby se hned od prvopočátku stalo efektivním provozem a podpořilo jedinečnost stabilní a flexibilní sítě PPL. Zároveň jsme připraveni zvládat nejen sezonní výzvy, ale plnit dohody a očekávání našich zákazníků,“ uvádí Petr Basák, obchodní ředitel PPL CZ.

Depo v Kostelci nad Černými lesy nabídne ve středočeském regionu až na tři desítky nových pracovních příležitostí a další stovku v návazných činnostech v dopravě a ve skladech. Dopravní flotilu společnosti PPL CZ doplní 60 nových dodávek, které se budou starat o provoz v novém depu. 

 


 


Pozemek depa v Kostelci nad Černými lesy dostal druhou šanci

Přepravní jednička se v rámci otevření nového depa věnovala také revitalizaci sousedící krajiny, která náleží k pozemku. Společnost se postarala o vyčištění a rekultivaci rybníku či o výsadbu stromů a další vegetace. V plánu je i ozelenění střechy kancelářské části budovy, jejíž osázení proběhne na jaře nadcházejícího roku. Pozemek kolem nového depa byl revitalizován jako celek. „V rámci naší dlouhodobé udržitelné strategie jsme tento prostor přetvořili v místo, které nyní slouží nejen jako součást logistické sítě PPL, ale také přírodě a místní komunitě. Díky své energetické účinnosti a šetrnosti k životnímu prostředí představuje nové depo v Kostelci nad Černými lesy jednu z dalších vlajkových lodí závazku udržitelné strategie společnosti PPL CZ,“ uvádí Petr Horák, CEO PPL CZ. 

Z dalších udržitelných prvků nechybí vnitřní i vnější LED osvětlení, solární ohřev užitkové vody, střecha připravená na solární energii či nabíječky pro elektrododávky. Do budoucna PPL uvažuje o dalších úpravách, včetně zlepšení přístupové cesty a instalace mola u rybníčku.  

 


 

Mohlo by vás zajímat

Dodávka PPL

26. 6. 2024| Novinky

Palivový příplatek

Pro měsíc červenec 2024 je palivový příplatek 11,5 %.