Celkem jsme v PPL nachodili i najezdili 31 000 km a ušetřili více než 3 300 kg oxidu uhličitého (ve srovnání se stejnou vzdáleností překonanou autem). Pevně doufáme, že nám nové návyky zůstanou i nadále.


Do práce na kole, pěšky nebo poklusem

Tak zní motto Květnové výzvy, kterou spolek AutoMat již třináct let motivuje obyvatele a obyvatelky Česka, aby se po dobu jednoho měsíce přepravovali na vlastní pohon. Do letošní akce se zapojilo přes 25 600 lidí. Z PPL se do výzvy do práce na kole přihlásilo celkem 24 týmů. Rekordmanem se stal náš kolega Přemysl Gloga, který za celý měsíc zdolal úctihodných 2 020 kilometrů.


Ani naši chodci a chodkyně se nešetřili

Letos jsme soutěžili v počtu nachozených kilometrů nikoliv kroků, jako tomu bylo v předešlých letech. Z celkového počtu 20 účastníků, kteří dohromady nachodili 5 176,2 km, se nejlepší chodkyní stala kolegyně Magdalena Hanáčková, která pěšky zdolala 439,3 km.


Vítězům gratulujeme! Všem účastníkům děkujeme, že se do Květnové výzvy přidali, udělali něco pro své zdraví a šetřili životní prostředí.

Mohlo by vás zajímat

PPL rozšiřuje síť ekologických PPL Parcelboxů i zelenou flotilu

23. 5. 2024| Napsali o nás

Dopravní noviny: PPL rozšiřuje síť ekologických PPL Parcelboxů i zelenou flotilu

Přední český přepravce PPL se zaměřuje nejen na zdokonalování svých služeb, které mu umožňují doručovat každý den až půl milionu balíků. Firma také klade velký důraz na ochranu životního prostředí a udržitelnost.