Novinky z naší udržitelnosti

elektrododávky

21. 11. 2022| Tiskové zprávy

Nabíjet elektromobily v PPL CZ bude ChargeUp

ChargeUp, ze skupiny Unicorn, dodá balíkovému přepravci PPL CZ pět desítek dobíjecích stanic do jednotlivých regionálních dep a připojí je do řídícího systému ChargeUp CPO. Pro autorizaci dobíjení řidičům PPL CZ poslouží chytrá aplikace a nabíjecí karty ChargeUp. ChargeUp tak podpoří PPL CZ na cestě k „zelené logistice“, která bude pokračovat v následujících letech instalací dalších až stovek dobíjecích bodů.

labelless

10. 10. 2022| Novinky

Spouštíme novou funkci labelless - bez etikety

Nově v PPL spouštíme novou funkci pro zasílání zásilek s Balíkem pro tebe. V PPL to nazýváme labelless - podání zásilky bez nutnosti tisku etikety.

Elektrokolo

14. 4. 2022| Napsali o nás

Udržitelnost je pro PPL základním kamenem

Podpora ekologie, rozvoj elektromobility a zelená logistika jsou důležitou součástí firemní strategie PPL CZ.

V PPL sázíme nové stromy

S Lesy ČR nedaleko Ledče nad Sázavou roste náš smíšený  PPL les.

Prozkoumat les

Věděli jste, že...

V roce 2030 bude většina vozů PPL bez emisních?

Usilujeme o to! A nejen o to. Máme dlouhodobou vizi, že do roku 2050 chceme být plně bezemisní.

V roce 2022 ČR vytřídila přes 1 mil. tun odpadu? 

V provozu, v kancelářích, na centrálním překladišti, napříč depy – všude tam dbáme na správné třídění odpadu. Pro nás již každodenní samozřejmost. 

PPL cyklokurýry můžete potkat v 6 městech?

PPL cyklokurýry na elektrokolech potkáte v Praze, v Brně, Liberci, Olomouci, Českých Budějovicích či v Hradci Králové. A budou přibývat i v dalších městech.

Papírové účtenky spotřebují více než 10 mil. stromů ročně?

Tisíce papírových potvrzení, tisíce listů papírů? To jsme vyměnili za elektronické verze. Jdeme cestou „paperless“ a díky tomu používáme o 80 % méně papíru.

Ročně se na světě vyprodukuje přes 300 mil. tun plastu?

Čísla se stále zvedají. A proto se v PPL snažíme výhradně omezit plastové materiály a nahrazovat je ekologickými materiály.

article image

Generální ředitel Petr Horák

„Kroky, které učiníme dnes, mohou ovlivnit naši budoucnost, a proto jsem hrdý na to, že i v rámci České republiky a PPL činíme kroky, které napomáhají vizi lepší budoucnosti a života pro nastupující generace. Změny oproti začátkům našeho podnikání v PPL jsou to razantní, nicméně o to zajímavější, a přinášejí nám další zápal a náboj do naší práce – děláme svět lepším místem pro život všech bez rozdílu!“ Petr Horák, CEO

Naše závazky trvalé udržitelnosti...