CZCHOWSPC000644

Sprint Cup

Dne 12. 5. 2012 se na Plzeňském depu uskutečnil první ročník benefiční akce s názvem Sprint Cup 2012. V průběhu akce přivítal její účastníky zajímavý doprovodný program, bike trial show a prohlídka depa. Zlatým hřebem dne pak byla soutěž o nejlepšího řidiče vysokozdvižných vozíků Plzeňského a Karlovarského kraje.

Soutěže se zúčastnilo 10 týmů z řad našich obchodních partnerů např. A-keramika, Rauschert, Betatech. Ty se pak postupně utkaly ve třech disciplínách zaměřených na zručnost v řízení vysokozdvižného vozíku.

Soutěž byla napínavá až do poslední chvíle. Díky mohutnému finiši nakonec zvítězila firma Live Promo, která získala krásný pohár a soudek pěnivého plzeňského moku. Druhé místo obsadil DHL Freight, třetí pak firma Václava Havrdy.

Ti, co se soutěže nezúčastnili, měli možnost výhry ještě při losování vizitek. Tam se štěstí usmálo na zaměstnance A-keramiky, kteří si odnesli soudek Plzeňského Prazdroje. 

Cílem této akce byla také podpora některého z charitativních projektů Diakonie ČCE, přičemž vítězný tým měl právo zvolit a podpořit jeden z osmi projektů Diakonie. Celkem se vybralo 21 400 Kč, které byly věnovány na projekt Keramické pece pro středisko Radost v Merklíně.

Tento projekt má pomoci klientům s mentálním a kombinovaným postižením, prakticky se připravit na samostatné bydlení a práci v chráněných dílnách. Jedním z nástrojů pro procvičování jemné a hrubé motoriky je práce v keramické dílně, kde klienti procvičují a vyrábějí různé upomínkové předměty. Dílna v Merklíně nemá svojí vlastní keramickou pec, a proto jsou všechny výrobky složitě převáženy do nedaleké školy v Merklíně. Nákup keramické pece pomůže zjednodušit celý výrobní proces.

Poděkování patří také sponzorům této akce a to především firmě TOYOTA MATERIAL HANDLING CZ, která do soutěže věnovala věcné i finanční dary a pomáhala s organizací samotné soutěže.

Děkujeme také všem zúčastněným, že si našli čas a přispěli tak na dobrou věc i za příjemnou atmosféru.