CZCHOWSPC000647

PPL otevřela největší balíkové překladiště

(Praha, 24. 9. 2013): Společnost PPL, vlastněná dceřinou společností DHL Freight, otevřela za účasti zákazníků, novinářů a strategických partnerů nové centrální překladiště pro balíkové zásilky. 

„K výstavbě tohoto logistického komplexu nás vedl stále rostoucí počet zásilek a již nedostačující kapacita původního překladiště,“ vysvětluje generální ředitel společnosti PPL CZ ing. Pavel Horák

a dále dodává „kapacita a nejmodernější technologie překladiště nám umožní zvládnout rostoucí počty balíků a tím přispěje k posílení pozice jedničky na trhu expresní přepravy.“

Objekt je situován do logisticky výhodné lokality Říčany - Jažlovice u dálnice D1 a zároveň slouží jako regionální depo pro oblast východní části Prahy a Středních Čech. Hodinová kapacita překládaných zásilek se zvedla ze čtyř tisíc na čtrnáct tisíc a v případě propojení s depem až na osmnáct tisíc zásilek za hodinu. Celkem je k dispozici přes 190 nakládacích a vykládacích ramp pro kamiony a dodávky. Válečková dráha dosahuje délky téměř 3 km, s maximální rychlostí 3 m/s. Celková plocha areálu je 50 000 m2, z toho 12 000 m2 pro překladiště a budovy depa a administrativy. Investice výstavby dosáhla výše 24,7 mil. EUR. „Otevřením nového HUBu můžeme zákazníkům nabídnout ještě rychlejší, flexibilnější a spolehlivější doručení než je tomu dnes. Věříme, že společně s nejširší nabídkou produktů a služeb výrazně upevníme své postavení na trhu expresních balíků,“ konstatuje Pavel Horák.

 

Více o PPL :

Společnost PPL CZ s.r.o. je součástí divize DHL Freight skupiny Deutsche Post DHL. Nabízí široké portfolio vnitrostátních a mezinárodních expresních přepravních služeb. Od počátku své existence se PPL specializuje na vnitrostátní balíkovou přepravu pro firmy a podnikatele, kde je jedničkou na trhu. V roce 2007 jako první soukromá společnost nabídla řešení pro doručování balíků na soukromou adresu, kde je dnes druhým největším hráčem na trhu po státem vlastněné Poště. Od roku 2011 PPL rozšířila služby o vnitrostátní přepravu palet dvěma produkty Firemní a Soukromá paleta pod značkou PPL Sprint. S tímto produktem se za méně než 2 roky stala trojkou na trhu. V současné době zaměstnává 700 pracovníků a disponuje 21 depy.

 DHL Freight je součástí skupiny Deutsche Post DHL. Skupina v roce 2012 generovala obrat přes 55 miliard EUR.

2071
Aktuální počet Parcelshopů
Harmonogram doručování