CZCHOWSPC000644

Partnerská místa a nové centrální překladiště

(Praha, 5. září 2012): Společnost PPL CZ představila 2 ambiciózní projekty. Jako první logistická společnost v České republice buduje síť výdejních a podejních míst pro balíkové zásilky. V srpnu úspěšně ukončila pilotní fázi a pod značkou PPL Partner plánuje do konce roku 2013 otevřít síť 150 míst. Současně zrealizuje v roce 2013 výstavbu největšího centrálního překladiště pro balíky  v ČR.

„Současná doba jasně ukazuje, že příjemce potřebuje více voleb, jak si zásilku převzít. Kromě obvyklých časů doručení, které PPL nabízí, jsme se rozhodli umožnit příjemcům možnost vyzvednout si zásilku kdykoliv se jim to bude hodit. Například cestou z práce, při nákupech, zkrátka kdykoliv v otvíracích hodinách našich PPL Partnerů.“ říká Milan Loidl, ředitel pro marketing a obchod společnosti PPL CZ. „PPL Partneři jsou prověřené obchody, nejen z řad našich zákazníků, se stabilním zázemím v daném regionu,“ dodává Milan Loidl.

Místa jsou vybavena veškerým potřebným zařízením pro bezproblémový výdej i příjem zásilek. Příjemce si doručení k PPL Partnerovi může zvolit na e-shopu, nebo si zásilku může přesměrovat na www.pplbalik.cz a nebo na naší zákaznické lince. Ihned po doručení zásilky k Partnerovi, obdrží příjemce email a SMS. „Naším cílem je oslovit zákazníky České pošty, kteří preferují vyzvednutí zásilky ve vybrané pobočce, ale vadí jim fronty a nespolehlivost,“ uvádí Milan Loidl a dodává: „To platí
i v případě, že si zásilku potřebujete poslat. Prostě zajdete k PPL Partnerovi, zásilku mu předáte, zaplatíte a my jí druhý den doručíme.“

Na rok 2013 plánuje zároveň PPL CZ otevření nového centrálního překladiště, které umožní zvládnout rostoucí počty balíků a tím přispěje k posílení pozice jedničky na trhu expresní přepravy. Hodinová kapacita překládaných zásilek se zvedne ze stávajících čtyř tisíc na patnáct tisíc zásilek za hodinu. Celkově bude k dispozici přes 180 nakládacích a vykládacích ramp pro kamiony a dodávky. Objekt je situován do logisticky výhodné lokality Jažlovice u D1 a zároveň bude sloužit jako regionální depo pro oblast východní části Prahy a Středních Čech. Celková investice dosáhne výše 24,7 mil. EUR a objekt bude mít 12 000 m2, celková plocha přesáhne 50 000 m2. „Otevřením nového HUBu můžeme zákazníkům nabídnout ještě rychlejší, flexibilnější a spolehlivější doručení než je tomu dnes. Věříme, že společně s projektem PPL Partner výrazně upevníme své postavení na trhu expresních balíků,“ konstatuje Milan Loidl.

 

2114
Aktuální počet Parcelshopů
Harmonogram doručování