CZCHOWSPC000647

Liberec se stal dalším městem nové terminálové a distribuční sítě společnosti PPL CZ pro paletovou přepravu PPL Sprint

(Praha / Liberec - 24. září 2012): Společnost PPL CZ, přední poskytovatel expresních a logistických služeb, zprovoznila další významné distribuční depo v České republice pro paletovou přepravu PPL Sprint, tentokrát v Liberci - Františkově. Toto moderní centrum zajistí překládkové operace spojené s distribucí těžkých zásilek a palet v Libereckém a částečně i Ústeckém, Středočeském a Královehradeckém kraji. Současně došlo k výraznému navýšení plochy depa pro balíkovou přepravu. Celkové náklady projektu dosáhnou téměř 4 miliony korun.

Provozní ředitel Sprintu PPL CZ Petr Horák ke stavbě nového depa dodává: „Otevření depa v Liberci je nezbytným krokem, kterým se přiblížíme našim zákazníkům a jejich odběratelům, takže budeme moci nabídnout flexibilnější časy svozů i doručení a udržet vysoký standard nabízených služeb v tomto regionu.“

Smyslem výstavby je reagovat především na stále rostoucí objemy přeprav a nutnost trvale zvyšovat kvalitu služeb pro zákazníky. Cílem je zkvalitnit a přiblížit službu zákazníkům, které do dneška obsluhovala depa Teplice, Praha a Hradec Králové. Současně dochází k rozšíření stávajícího depa pro balíkovou přepravu o plochu 1048 m2, tj. na celkových 2100 m2. Depo bude mít nově k dispozici 34 vrat pro nakládku a vykládku.

V rámci budování distribuční sítě PPL CZ otevře příští rok i zbrusu nové centrální překladiště v blízkosti Prahy za více 600 milionů korun, jedno z největších v České republice. Společnost PPL CZ si od projektu slibuje větší konkurenceschopnost díky optimalizaci distribuce zásilek, rozšíření nabídky produktů a služeb pro klienty, včetně modernizace zařízení.

Více o společnosti PPL CZ:

Společnost PPL CZ s.r.o. patří mezi nejvýznamnější expresní přepravce na českém trhu. Od svého založení se PPL specializovala na vnitrostátní balíkovou přepravu na firemní adresy. Portfolio přepravních služeb postupně rozšířila jako první o balíkovou přepravu na soukromou adresu a vnitrostátní paletovou přepravu PPL Sprint. V současnosti zajišťuje v rámci ČR přepravu zásilek až do 3.000 kg. Spolupráce s partnerskou společností DHL umožnila také rozšíření služeb o přepravu balíků do Evropy. V současné době zaměstnává 700 pracovníků a disponuje 22 depy.

Příloha:

Jaký je hlavní přínos a smysl libereckého depa?

Výstavbou a rozšířením tohoto depa dojde k přerozdělení regionů severních Čech pro svoz a rozvoz paletových zásilek. Dojde ke zkrácení dojezdových vzdáleností, zlepšení kvality doručení a celkově k lepší obslužnosti regionu. Budeme schopni zajistit flexibilnější svozové a rozvozové časy pro naše zákazníky.

Jak funguje třídící systém uvnitř depa?

Depo je vnitřně rozděleno na dvě samostatné části. Menší část se využívá
pro sortování a překládku paletových a nadrozměrných zásilek a v druhé části se nachází automatické třídící linky pro balíkové zásilky. Vykládka, sortování a následná nakládka paletových zásilek se provádí za pomoci nejmodernější manipulační techniky. I zde bude implementován skenovací systém s bezdrátovým přenosem dat v prostoru celého skladu s napojením přímo do dispečerského systému. Tím se dosáhne optimalizace řady činností.

Jaké operace se budou v depu zajišťovat?

V části pro paletovou přepravu PPL Sprint se bude provádět vykládka, sortování a nakládka zásilek pro další distribuci. Jedná se o zásilky do 3000 kg na svoz a rozvoz v rámci Ústeckého, Libereckého, Královehradeckého a části Středočeského kraje, které depo obsluhuje. V sektoru pro balíkovou přepravu budou vykonávány obdobné aktivity pro produkty expresní balíkové služby za pomoci automatického třídícího systému Van Riet.

1880
Aktuální počet Parcelshopů
Harmonogram doručování