CZCHOWSPC000646

DHL Freight převezme od PPL řízení vnitrostátního paletového systému

Ostrava, 12. února 2019. DHL Freight, jeden z největších poskytovatelů logistických služeb a přední silniční nákladní přepravce v Evropě, a PPL CZ s.r.o., jednička v balíkových přepravách v ČR, oznamují, že od 1. května 2019 dojde k převodu vnitrostátního paletového systému z PPL CZ do odpovědnosti DHL Freight.

„Tato změna umožní každé z obou divizí plné soustředění na svůj klíčový tržní segment, což bude mít pozitivní dopad jak na naše zákazníky a zaměstnance, tak na budoucí vývoj skupiny Deutsche Post DHL. DHL Freight se bude rozvíjet jak v oblasti mezinárodní, tak i v oblasti vnitrostátní paletové přepravy. Jsem přesvědčen, že tímto krokem dojde k celkovému posílení pozice DHL na českém trhu“, říká Vít Návrat, Managing Director DHL Freight Central Eastern Europe.

„Společnost PPL je jedničkou na balíkovém trhu v České republice. Tuto pozici budeme i nadále udržovat a rozvíjet“, dodává Petr Horák, generální ředitel PPL CZ.

–       Konec –

 

 

Archív tiskových zpráv a další informace: dpdhl.com/pressreleases

 

Media Contact:

Deutsche Post DHL Group

Media Relations

David Stöppler

Phone: +49 228 182-9944

E-mail: pressestelle@dpdhl.com

On the Internet: dpdhl.de/press

Follow us at: twitter.com/DeutschePostDHL

 

 

Pro další informace v České republice můžete kontaktovat:

DHL Freight               

Jan Tic, Marketing Communication  

tel: 739 547 797                                            

e-mail: jan.tic@dhl.com  

      

DHLThe logistics company for the world

DHL je vedoucí globální značkou v celém odvětví logistiky. Naše DHL rodina divizí nabízí bezkonkurenční portfolio logistických služeb od národního a mezinárodního doručování balíků, posílání a celkové řešení pro internetové obchodníky, mezinárodní expresní, silniční, leteckou a námořní přepravu až po řízení dodavatelského řetězce. S více než 360 000 zaměstnanci ve více než 220 zemích a teritoriích spojuje DHL lidi a obchod bezpečně a spolehlivě, umožňuje globální tok obchodu. Se specializovanými řešeními pro rostoucí trhy a odvětví včetně technologií, odvětví lékařské vědy a zdravotní péče, energetický průmysl, automobilový průmysl a maloobchod, s prokázaným závazkem a s bezkonkurenční přítomností na rozvíjejících se trzích je DHL rozhodně “Logistickou společností pro celý svět.”

DHL je součástí skupiny Deutsche Post DHL. V roce 2017 skupina generovala tržby přes 60 miliard eur.

Divize DHL Freight, jeden z největších poskytovatelů logistických služeb, nabízí svým zákazníkům komplexní řešení jejich přepravních potřeb. To zahrnuje řešení pro mezinárodní a vnitrostátní přepravy, celovozové přepravy, konsolidaci kusových zásilek v Evropě a mimo ni, projekty LLP, LSP. Zásilky převážíme po silnici, železnici a kombinací obou těchto přeprav. DHL Freight zajišťuje svým klientům také rychlé celní odbavení, poradenství, outsourcing a skladování.

Společnost PPL CZ je součástí divize DHL eCommerce Solution. PPL CZ se specializuje na mezinárodní a vnitrostátní přepravu pro firmy a podnikatele, kde je jedničkou na trhu. PPL CZ zaměstnává přes 800 pracovníků a 1 700 řidičů, kteří doručí více než 29 milionů zásilek ročně. Disponuje 23 depy a největší sítí výdejních a podacích míst – PPL Parcelshopů, kterých je více než 1 500 po celé České republice.

1915
Aktuální počet Parcelshopů
Harmonogram doručování