Přes extrémní objemy zásilek spojené s akcí Black Friday a s předvánočními nákupy zvládá celá síť PPL velmi dobře odbavovat rekordní objemy nejen po stránce kapacitní, ale i kvalitativní.


Ve spojitosti s Black Friday a probíhající vánoční nákupní horečkou zaznamenáváme rekordní čísla, letos jsme již překonali i loňské lockdownové rekordy. V naší síti odbavujeme i půl milionu zásilek za den. Ukázalo se, že naše celoroční přípravy přinášejí efekt – nová depa, modernizace a automatizace technologií, příprava personálu a rozšíření dopravní flotily a odběrných míst na maximum, to vše pomohlo k dalšímu zrychlení a zvýšení kapacit naší přepravní sítě. My jsme tak schopni odbavit a doručit extrémně vysoké množství zásilek při zachování vysoké kvality našich služeb,“ říká CEO PPL Petr Horák.


Na vysoké kvalitě a profesionalitě si PPL dlouhodobě zakládá. „Jsme rádi, že právě schopnost kvalitně zvládat enormní výkyvy v poptávce má vliv na pozitivní spolupráci s našimi zákazníky nejen z řad e-shopů, ale také samotných příjemců. Nedávno jsme již popáté získali ocenění Nejdůvěryhodnější značka roku v oblasti balíkových služeb, a pro nás je toto ocenění závazkem poskytovat i nadále ty nejkvalitnější služby,“ uvádí CEO PPL Petr Horák.

Velký nárůst v této sezoně zaznamenává PPL nejen v doručení na adresu, ale i do výdejních míst.  Právě možnost vyzvednout si zásilku na jednom z 3000 výdejních míst dle svých časových možností lidé v předvánočním čase opravdu ocení. 


Celá síť výdejních míst – Parcelshopů i Parcelboxů – je na denní bázi s našimi partnery a provozem kapacitně optimalizovaná tak, abychom uspokojili velký zájem o výdejní místa a zároveň nedošlo k jejich extrémnímu zahlcení,“ uvádí Horák.


Největší nápor na celou logistickou síť se očekává okolo 17. prosince a PPL je na něj připravena.


Zvládnuté kapacity výdejních míst, kvalitní a profesionální doručení zásilek tak ocení nejen e-shopy, ale hlavně příjemci. „Letos jsme ze strany e-shopů zaznamenali velký zájem právě o rozšíření dalšího způsobu doručení s PPL. Vedle doručení řidičem na adresu si tak e-shopy hojně implementovaly také doručení do PPL výdejních míst. Příjemce si tak může vybrat způsob doručení, jaký mu v daný okamžik více vyhovuje, a přitom zůstat věrný kvalitnímu a spolehlivému dopravci, s kterým je spokojen,“ uzavírá Horák.


Chtějí-li mít lidé objednané dárky z e-shopů pod vánočním stromečkem, bylo by vhodné zboží objednat co nejdříve, nejpozději ale 20. 12. 2021. Zároveň prosíme všechny příjemce, aby kvůli zhoršující se situací okolo Covid-19 dodržovali epidemiologická opatření.
 

Mohlo by vás zajímat

Doprava

27. 7. 2022| Novinky

Důležité: omezení dovozu zásilek v oblastech zasažených požárem

O aktuální situaci Vás budeme informovat, sledujte naše webové stránky.